Elektronické měření

Orienteering Park Olomouc ve spolupráci se společností Learnjoy Vám nabízí unikátní možnost vyzkoušet si orientační běh s profesionální časomírou. Elektronický čip Vám změří nejen celkový čas strávený na trati, ale i jednotlivé mezičasy na kontrolách. Systém je navržený tak, aby co nejvíc simuloval skutečný závod v OB.

Jak systém funguje?

Prvním krokem je samotné zapůjčení čipu, ten můžete dostat společně s mapou na pokladně ZOO Olomouc. S čipem se přemístíte na start (místo označené v mapě trojúhelníkem). Zde najdete kontrolní stojan, který je označen jako CLEAR – zde přiložíte čip na symbol elektronické synchronizace (symbol je vždy umístěn na přední straně stojanu – pod razícími kleštěmi). Tímto krokem dojde k vymazání paměti čipu od předchozího závodníka a čip bude připraven k absolvování tratě. Po vynulování čipu stačí stejným způsobem jako CLEAR  označit označit  START a vyběhnout na trať. Jednotlivé kontroly se pak razí opět stejným způsobem. Posledním krokem je označení cíle – FINISH, kterým ukončíte měření času. Po každém průběhu kontrolou čip zabliká a vydá zvukový signál.

  

Jak na vyčtení čipu?

Po absolvování některé z tratí, stačí přijít zpět k pokladně ZOO a požádat o vyčtení čipu. Na krabičku označenou jako MASTER přiložíte čip a tiskárna vám vytiskne celkový čas, včetně mezičasů z jednotlivých kontrol. Můžete tak zjistit, kde jste běželi opravdu rychle a kde jste naopak čas ztratili.

Jak vypadají výsledky?